ABRAMCZYK WE WSPÓŁPRACY
Z ALASKA SEAFOOD
PRZEDSTAWIAJĄ


Dziki łosoś pacyficzny to królewska ryba, która nie jest karmiona przez człowieka sztucznymi paszami, lecz sama zdobywa pożywienie, pokonując długie dystanse w poszukiwaniu pokarmu. Stąd jej mięso jest wyłącznie dziełem natury i zawiera całe bogactwo smaku oraz wartości odżywczych.

Firma ABRAMCZYK współpracuje z organizacją ALASKA SEAFOOD w zakresie popularyzacji dziko żyjącego łososia alaskańskiego wśród polskich konsumentów.


Rodzinna firma ABRAMCZYK dostarcza Europejczykom, a także konsumentom spoza Europy mrożone i świeże ryby oraz owoce morza z całego świata. Dzięki stałym, wieloletnim relacjom z przedsiębiorstwami połowowymi na całym świecie jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjny produkt w przystępnej cenie. Działamy w międzynarodowym środowisku, a nad przebiegiem współpracy z naszymi dostawcami czuwa grono wykwalifikowanych specjalistów w naszych biurach handlowych na różnych kontynentach. Od wielu lat współpracujemy także z największymi sieciami handlowymi w Polsce.

Alaska Seafood Marketing Institute (ASMI) to organizacja marketingowa z siedzibą w Juneau, która reprezentuje największe firmy z branży rybołówstwa na Alasce prowadząc światowy program marketingowy. Misją tej instytucji jest zwiększenie świadomości konsumentów w zakresie wyjątkowych cech ryb i owoców morza odławianych wokół Alaski, takich jak dzikość, naturalne pochodzenie i gwarancja zrównoważonych połowów.

GATUNKI DZIKIEGO ŁOSOSIA ALASKAŃSKIEGO


 • ŁOSOS SOCKEYE (NERKA)
  Oncorhynchus nerka

  Jedna z najcenniejszych ryb na Alasce. Ze względu na intensywnie czerwone mięso jest nazywany Łososiem czerwonym. Osiąga rozmiar od 63 do 90 cm i wagę do 4 kg. Używany jako surowiec przez firmę ABRAMCZYK do produktów PREMIUM w formie schłodzonej.

 • ŁOSOŚ KETA
  Oncorhynchus keta

  Łosoś o wielkości do 65 cm i wadze do 5 kg. Ze względu na przystępną cenę, rośnie jego popularność w Polsce jako Łososia dziko żyjącego (niepochodzącego z hodowli). Mięso ma czerwono-pomarańczowy kolor. Oferowany w formie filetów w naszej marce. ABRAMCZYK jest producentem filetów, które są wykorzystywane jako surowiec do produkcji dań dla niemowląt po 5. miesiącu życia przez światowego lidera w tej kategorii. Produkty, w których składnikiem są filety pochodzące z naszej przetwórni dostępne są w całej Europie.

 • ŁOSOŚ GORBUSZA (RÓŻOWY)
  Oncorhynchus gorbuscha

  Najmniejszy dziki łosoś na Alasce, o średniej wadze 1,8 kg. Gorbusza stanowi największą populację łososiowatych. Charakteryzuje sie różowym kolorem, niską zawartością tłuszczu i łagodnym smakiem. Oferowany jest w formie filetów w naszej marce. Podobnie jak filety z łososia pacyficznego Keta, filety z Gorbuszy produkowane przez firmę ABRAMCZYK, również stanowią surowiec do produkcji wyżej wymienionych dań dla niemowląt.

 • ŁOSOŚ CZAWYCZA (KRÓLEWSKI)
  Oncorhynchus tschawytscha

  Największy i najrzadziej występujący gatunek dzikiego łososia na Alasce. Osiąga wagę do 18 kg. Połowy odbywają się przez cały rok w niewielkich ilościach. Charakteryzuje się mięsem o intensywnym czerwonym kolorze i delikatnym smaku.

ATUTY DZIKIEGO ŁOSOSIA ALASKAŃSKIEGO


NIE JEST SZTUCZNIE KARMIONY

Łosoś alaskański to ryba dziko żyjąca, która nie jest karmiona przez człowieka sztucznymi paszami, lecz sama zdobywa pożywienie, pokonując długie dystanse w poszukiwaniu pokarmu. Stąd jej mięso jest wyłącznie dziełem natury i zawiera całe bogactwo smaku oraz wartości odżywczych.

NIE PRZEBYWA W ZAMKNIĘTYCH ZBIORNIKACH

W przeciwieństwie do Łososia hodowlanego, który całe życie spędza w zamkniętej przestrzeni, dzikie Łososie z Alaski przychodzą na świat u źródeł górskich strumieni, dojrzewają w czystych wodach oceanu, po czym powracają na tarło do miejsca narodzin, odbywając niesamowitą podróż w górę rzeki. Dzięki naturalnym warunkom życia, dzikie Łososie chorują znacznie rzadziej niż te hodowlane, którym w procesie hodowli nierzadko podaje się antybiotyki.

100% NATURY / BEZ SUBSTANCJI „E”

Dziki Łosoś z Alaski poławiany jest w czystych wodach północnego Pacyfiku, w miejscach naturalnego występowania, zatem jest to produkt w 100% naturalny. Mięso Łososia nie zawiera żadnych substancji dodatkowych.

CHUDE I DIETETYCZNE MIĘSO

Dziko żyjący Łosoś z Alaski zawiera jedynie około 4-6% tłuszczu w stosunku do masy ciała. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe z wysoką zawartością Omega 3,  niezbędne dla ludzkiego organizmu, a jego mięso charakteryzuje się wysoką zawartością białka.

DOSTĘPNOŚC PRODUKTÓW Z ŁOSOSIA ALSKAŃSKIEGO W MARCE ABRAMCZYK


 • FILETY Z ŁOSOSIA PACYFICZNEGO

  Filety z łososia pacyficznego w postaci mrożonej.

 • FILET Z ŁOSOSIA PACYFICZNEGO KETA ZE SKÓRĄ

  Porcja fileta ze skórą z łososia pacyficznego keta w postaci schłodzonej.

 • FILET Z ŁOSOSIA PACYFICZNEGO XXL ZE SKÓRĄ

  Superfilet ze skórą z łososia pacyficznego keta w postaci schłodzonej.

 • TUSZA Z ŁOSOSIA PACYFICZNEGO GORBUSZA

  Cała tusza dzikiego łososia alaskańskiego gorbusza w postaci schłodzonej. Mozna ją przyrządzić na wiele różnych sposobów, zarówno w całości, jak i w porcjach – smażonego, pieczonego, czy też przyrządzonego na parze.

 • FILET Z ŁOSOSIA PACYFICZNEGO ABRALINE/IWP

  Porcja fileta z łososia pacyficznego w postaci mrożonej.

 • PORCJE Z FILETA Z ŁOSOSIA PACYFICZNEGO

  Mrożone porcje fileta ze skórą z łososia pacyficznego keta w opakowaniu typu chainpack, które umożliwia wykorzystanie dowolnej ilości porcji oraz dalsze przechowywanie reszty produktu w zamrażarce.

 • ŁOSOŚ PACYFICZNY W KLAROWANYM MAŚLE

  Filet z dzikiego łososia pacyficznego w klarowanym maśle i mieszance przypraw: po toskańsku, prowansalsku i indyjsku. Produkt w postaci schłodzonej, dostępny sezonowo.

 • DZWONKO Z ŁOSOSIA PACYFICZNEGO

  Dzwonko z łososia pacyficznego w postaci schłodzonej.

POTĘGA WSPÓŁPRACY ABRAMCZYK
I ALASKA SEAFOOD


Firma ABRAMCZYK rozwija współpracę z Alaska Seafood także w zakresie innych gatunków ryb poławianych wokół Alaski, np. mintaja. To jedna z najpopularniejszych ryb morskich – corocznie odławia się ponad 3 miliony ton ryb tego gatunku. Mintaj alaskański poławiany jest w wyjątkowo czystych wodach Oceanu Spokojnego i Morza Beringa i nie jest zagrożony przełowieniem z powodu dbałości o zrównoważone połowy.

Share This