Rządowa delegacja Republiki Angoli z wizytą w rodzinnej firmie ABRAMCZYK

19 października br. gościliśmy rządową delegację Republiki Angoli pod przewodnictwem Pani Wiceminister Spraw Zagranicznych Angoli – Esmeraldy Mendonça i polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych reprezentowanego przez Radcę Ministra, Grzegorza Gawine. Wizyta w naszej firmie miała związek z kontynuacją projektu rozwoju szkolnictwa wyższego, rybołówstwa oraz przetwórstwa ryb i owoców morza w oparciu o kadry i zasoby morskie Angoli.

Pierwszym etapem polsko-angolskiej współpracy na polu kształcenia kadr była budowa Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w  Moçâmedes, w prowincji Namibe, na wybrzeżu Atlantyku. Budowa tej szkoły i organizacja procesu dydaktycznego to największy projekt edukacyjny Unii Europejskiej
w Afryce. W drugim etapie rozważane są inwestycje w kontrolę połowów i przetwórstwo rybne przy współpracy z firmą ABRAMCZYK i innymi polskimi przedsiębiorstwami.

15-osobowa delegacja podjęta została przez Pana Czesława Abramczyka – prezesa rodzinnej firmy ABRAMCZYK oraz Pana Piotra Kośmickiego – dyrektora Działu Marketingu naszej firmy. Goście zapoznali się z potencjałem produkcyjnym i kadrowym, najnowocześniejszymi technologiami w przetwórstwie ryb oraz innowacjami produktowymi i opakowaniowymi.  Wszystkie punkty programu okazały się dla Angolczyków bardzo interesujące, a Pani Minister podziękowała za bardzo sympatyczne przyjęcie.

Share This