MIRUNA (Macruronus spp.)

Mirunę zalicza się do ryb dorszokształtnych. Występuje głównie u wybrzeży Chile i Argentyny oraz w wodach Nowej Zelandii – stąd też dwa gatunki – nowozelandzka i patagońska.

Żyje na dużych głębokościach – od 400 do 1000 metrów, tworząc ławice. Mięso tej ryby jest chude, kruche i białe, stanowi dobre źródło białka. Jadanie Miruny uzupełni też dietę w witaminę A, B12, niacynę i potas.

Ryba miruna zamiast drobiu?

Osoby prowadzący zdrowy tryb życia coraz częściej szukają zamiennika dla drobiu. Tak się składa, że miruna posiada właściwości odżywcze zbliżone do mięsa drobiowego i czerwonego! Jest ona bowiem świetnym źródłem protein, szczególnie istotnych dla sportowców. Filet z miruny o wadze 100 g to zaledwie 75 kcal! Niezależnie od tego, jak przyrządzisz tę rybę — czy na parze, czy na patelni — nie dostarczy ona Twojemu organizmowi przesytu kalorii.

Czy miruna jest zdrowa?

Miruna to ryba o bardzo delikatnym, kruchym mięsie. Odpowiednio przyrządzona, dosłownie rozpływa się w ustach. Smak to jednak nie wszystko, bowiem pozostaje najważniejsze pytanie: czy ryba miruna jest zdrowa? Oczywiście, że tak! Chociaż ryba miruna jest chuda, filet z niej pozyskany zawiera dużo kwasów tłuszczowych z grupy Omega. To właśnie one odpowiadają za wsparcie prawidłowej pracy serca. Miruna nowozelandzka i patagońska dostarczają również organizmowi cennych witamin z grupy B. Ich regularne suplementowanie pozwala w lepszym radzeniu sobie ze stresem i panowaniu nad nerwami. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, iż miruna zawiera mało kcal, śmiało można uznać, że jest ona jedną z najzdrowszych ryb!

Miruna Nowozelandzka to ryba odkryta dla polskiego konsumenta przez ABRAMCZYK Team.

Poza początkiem nazwy niewiele więcej łączy ją z patagońską, jej delikatny smak brak ości i soczystość powodują, że spełnia oczekiwania wszystkich smakoszy ryb, szczególnie polecana dzieciom, które ją uwielbiają. Na polski rynek wprowadziliśmy ją w formie filetów bez skóry i w takiej postaci najczęściej funkcjonuje do dziś. Jest numerem 1 wśród rekomendowanych i konsumowanych produktów przez ludzi tworzących ABRAMCZYK Team.

FIRMA ABRAMCZYK POSIADA W SWOJEJ OFERCIE DWIE ODMIANY MIRUNY:

Wybierz jeden z naszych produktów, aby przygotować to smaczne danie


PRODUKT MROŻONY (dostępny w zamrażarkach)

PRODUKT SCHŁODZONY (dostępny w lodówkach)

SPRÓBUJ NASZYCH PRZEPISÓW NA MIRUNĘ


Share This