Wracamy z Fordońską Olimpiadą Młodzieży

Radość, śmiech, czasem łzy, szczere zaangażowanie i emocje młodych zawodników oraz towarzyszących im opiekunów i kibiców. To prawdziwie bezcenny widok, zwłaszcza w dobie wirtualnej rzeczywistości, która tak bardzo zajmuje nasze dzieci i młodzież.

Dlatego, w poczuciu misji promowania sportu i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych bydgoszczan, rodzinna firma ABRAMCZYK zorganizowała i w całości sfinansowała trzecią już edycję Fordońskiej Olimpiady Młodzieży.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

W dniu 8 czerwca br. na stadionie Bydgoskiego Centrum Sportu przy ul. Sielskiej zgromadziły się dzieci i młodzież z fordońskich przedszkoli i szkół podstawowych. Przybyłych uczestników zawodów oraz ich rodziców i nauczycieli powitali przedstawiciele Urzędu Miasta i kuratorium, które to instytucje objęły wydarzenie swoim patronatem. W imieniu firmy ABRAMCZYK krótką zachętę do młodych sportowców skierowali Pan Ryszard Abramczyk oraz Pan Piotr Kośmicki. Trudu przygotowania i prowadzenia całej imprezy podjął się nasz niezawodny przyjaciel i animator lokalnego sportu, Andrzej Urbaniak.

Przebieg zawodów został podzielony na dwie części. W pierwszej wystąpiły przedszkolaki, w drugiej zaś uczniowie szkół podstawowych. Obie grupy rywalizowały w konkurencjach biegowych, indywidualnych i sztafetowych, na dystansach dostosowanych do wieku zawodników. Dzieci i młodzież bawiły się doskonale,  a emocje rosły wraz z osiąganymi prędkościami. Można powiedzieć, że nie było przegranych. Zwycięzcy otrzymali medale i puchary,  a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i koszulki. Po zakończonych biegach zgłodniali i spragnieni zawodnicy raczyli się doskonałymi burgerami  i paluszkami rybnymi serwowanymi przez ekipę Abramczyk Team. Jesteśmy przekonani, ze na takich małych, lokalnych imprezach sportowych rodzą się przyszłe gwiazdy olimpijskich stadionów. Dlatego myślimy już o przyszłorocznej edycji olimpiady, na którą zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu kondycja i zdrowie naszych dzieci i młodzieży.