OWOCE MORZA

Start / Nasze produkty / Krewetki i inne owoce morze

Owoce morza to prawdziwe bogactwo rodzajów i smaków, których dostarczają jadalne skorupiaki i mięczaki morskie. Stanowią one popularne danie lub jego niezastąpiony składnik nie tylko w kuchni śródziemnomorskiej lecz także w wielu innych rejonach świata. Jako firma Abramczyk i wieloletni lider na rynku oferujemy bogaty wybór mrożonych owoców morza. Nasze frutti di mare różnych rodzajów cechują się bogatym aromatem i wysoką zawartością składników odżywczych, spełniając najwyższe standardy jakości.

JAKIE SĄ NASZE OWOCE MORZA? ŚWIEŻE I PYSZNE!

FIRMA ABRAMCZYK pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wprowadziła – jako jedna z pierwszych w Polsce – do swojej oferty krewetki, które były jeszcze produktem mało znanym Polakom. Zostały one zaoferowane w opakowaniu SKIN, które właśnie wtedy miało swój debiut na naszym rynku. Obecnie owoce morza dostępne są w każdej sieci handlowej oraz dobrych sklepach rybnych. Z roku na rok zyskują na popularności ze względu na walory smakowe i odżywcze. Jakie są nasze owoce morza? Dzięki nowoczesnej technologii mrożenia produkty firmy Abramczyk zachowują doskonałą świeżość i pełnię zdrowotnych właściwości, budząc zachwyt koneserów pełnią smaku i wyjątkowym aromatem.

WYBORNE OWOCE MORZA RÓŻNYCH RODZAJÓW

Dania z owoców morza to świetny sposób na przemycenie dobrodziejstw produktów morskich do diet nawet najbardziej wybrednych domowników. Chociaż w ABRAMCZYK sami uwielbiamy ryby, które łowimy, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy mogą być ich smakoszami. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą owoce morza różnych rodzajów. Ich niewielki rozmiar i łatwość obróbki sprawiają, że można dodać je do makaronów, sałatek i zup. Zastanawiacie się, jak przyrządzić pyszne dania z krewetek koktajlowych, kalmarów lub innych owoców morza? Sprawdźcie dokładnie stronę firmy Abramczyk. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tutaj przepis na danie z krewetkami, kalmarem i innymi owocami morza, które będzie znikać z talerzy!

zobacz gamę naszych produktów z owocami morza:

PRODUKT MROŻONY (dostępny w zamrażarkach)

PRODUKT SCHŁODZONY (dostępny w lodówkach)

WYPRÓBUJ NASZE PRZEPISY NA DANIA Z OWOCAMI MORZA

TYGRYSIE, KRÓLEWSKIE, CZERWONE I KOKTAJLOWE

Krewetki to najbardziej popularny gatunek w grupie owoców morza. Poławiane lub hodowane są praktycznie na wszystkich kontynentach. Ich niepowtarzalny smak nie może być pomylony z niczym innym.

Jak przyrządzić krewetki, aby zachowały swoje wartości odżywcze? Te skorupiaki najlepiej smakują wtedy, gdy zostaną podduszone np. na maśle z czosnkiem lub aromatycznej oliwie z oliwek. Polecamy również krewetki koktajlowe pieczone w piekarniku bez użycia oleju, co jest świetną alternatywą dla osób, które unikają tłustych potraw. Co do samej obróbki skorupiaków, polecamy sięgać po te, które są już obrane i odżyłkowane. W ten sposób można całkowicie pominąć etap rozkrawania krewetek, wyciągania jelit i usuwania pancerzyków. Zastanawiasz się, jak wykorzystać ich mięso w codziennej kuchni? Sprawdź przepisy przygotowane przez firmę Abramczyk! Dowiesz się z nich, jak zrobić krewetki w taki sposób, aby zasmakowały nawet największemu sceptykowi owoców morza!

Co do samej obróbki skorupiaków, polecamy sięgać po te, które są już obrane i odżyłkowane. W ten sposób można całkowicie pominąć etap rozkrawania krewetek, wyciągania jelit i usuwania pancerzyków. Zastanawiasz się, jak wykorzystać ich mięso w codziennej kuchni? Sprawdź przepisy przygotowane przez firmę Abramczyk! Dowiesz się z nich, jak zrobić krewetki w taki sposób, aby zasmakowały nawet największemu sceptykowi owoców morza!

OMUŁKI CHILIJSKIE, W POLSCE ZNANE JAKO MAŁŻE LUB MULE

to jedne z najpopularniejszych jadalnych mięczaków. Ich muszle złożone są z dwóch klapek połączonych więzadłami. Żyją przyczepione do jednego miejsca lub zakopują się w mule czy piasku i filtrują pożywienie z otoczenia. Te, które importujemy pochodzą z Chile. Małże są doskonałym źródłem białka, minerałów i witamin.

NIEZWYCZAJNA OŚMIORNICA ZWYCZAJNA

KALMARY INACZEJ ZWANE KAŁAMARNICAMI

EGZOTYCZNY KRAB

HOMAR TO JEDEN Z WIĘKSZYCH MORSKICH SKORUPIAKÓW